Rektörün Öğrencilere Mesajı
Fırat Üniversitesi Rektörü

Sevgili Öğrenci Adaylarımız,

Fırat Üniversitesi, uluslararası nitelikte eğitim veren, bilimsel gelişmelerde öncü olan Türkiye’nin köklü geçmişe sahip üniversitelerinden biridir.

Yükseköğretimin gerekli kıldığı her türlü donanıma, akademik ve sosyal alt yapıya sahip olan üniversitemiz, sizleri geleceğe emin adımlarla hazırlamak için önemli fırsatlar sunmaktadır.

Üniversitemiz, tarihi bir başarıya imza atarak 2021 yılında “Araştırma Üniversitesi” olarak seçilmiş ve 20 Araştırma Üniversitesi’nden biri olmayı başarmıştır. Ayrıca, Dijital Dönüşüm alanında yaptığı başarılı çalışmalar sayesinde YÖK tarafından “Yükseköğretimde Büyük Veri Projesi’nde yer alacak 8 pilot üniversite arasına seçilmiştir."

Fırat Üniversitesi, sadece kaliteli eğitim veren, iyi bir meslek sahibi yapan bir kurum değil aynı zamanda lider kişilik özelliklerine sahip bireyler olarak yetişmenizi sağlayan sosyal aktivitelerle dolu bir eğitim kurumudur.

Eğitimde kalite ve öğrenci odaklılığı merkeze alan yaklaşımıyla yetkin akademik kadro, nitelikli programlar, interaktif eğitim ortamları, en son teknolojiye sahip uygulama alanları ve her türlü imkâna sahip sosyal alanlarıyla öğrencilerimize yüksek düzeyde eğitim vermekteyiz.

Sürekli olarak gelişimi ve değişimi hedefleyen üniversitemizde eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanında öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif anlamda da gelişmelerini önemsiyor ve destekliyoruz.

Fırat Üniversitesi olarak yükseköğretimde her zaman daha iyisi olmak vizyonuyla öğrencilerimizin hem eğitim yaşamı süresinde hem de mezun olduktan sonraki yaşamında Fıratlı olma ayrıcalığını her zaman gururla hissedecekleri bir üniversite yaşamı ve üniversite eğitimi sunmaya özel önem veriyoruz.

Üniversitemizin güçlü eğitim kadrosundan başarılı bir eğitim alarak hayallerinizi gerçekleştirmek; ayrıca sosyal, kültürel ve sportif imkanlarla kişisel gelişiminize katkı sağlamak için sizleri Fırat Üniversitesi’ne bekliyoruz.

Ülkemizin aydınlık geleceğinin teminatı siz değerli gençlerimizi Fırat Üniversitesi’nde, bu büyük ailenin bir üyesi olarak görmekten büyük bir mutluluk duyacağımızı da özellikle ifade etmek istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ
Fırat Üniversitesi Rektörü

Ayrıcalıklarımız

Detaylar

Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu

Detaylar

Fırat Üniversitesi Kütüphanesi

Detaylar

Fırat Üniversitesi Basketbol Takımı

Detaylar

Fırat Üniversitesi Kampüs

Detaylar

Fırat Üniversitesi Sahaları

Detaylar

Fırat Üniversitesi Konserler / Festivaller

Daha Fazla

Daha Az

Fotoğraflar

Broşürler